Biblia na co dzień

Biblia w Psalmie 1 uczy nas jak ważne jest rozważanie Słowa Pana:

Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców, Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą. Będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniami wód, Wydające swój owoc we właściwym czasie, Którego liść nie więdnie, A wszystko, co uczyni, powiedzie się.

Kto z nas nie chciałby, żeby w jego życiu były widoczne owoce? I to jeszcze wydawane we właściwym czasie? Nie za wcześnie, bo się niecierpliwimy, ani nie za późno, bo zatrzymuje nas strach, niechęć do rezygnacji z komfortu, codzienne obowiązki. Bóg ustami psalmisty mówi nam jak to zrobić. Rozważać Jego Słowo dniem i nocą, czyli jak najczęściej!

Dlatego tak ważne jest, by codziennie sięgać po Biblię, ale nie tylko ją czytać, zaliczać kolejne rozdziały, jak obowiązkową lekturę, ale żyć nią, zastanawiać się, co Bóg pragnie nam powiedzieć w kolejnych wersetach. Gdy nie rozumiemy, co oznacza jakiś fragment, możemy szukać zrozumienia u nauczycieli Słowa, co często jest bardzo ważne, żeby zrozumieć również kontekst historyczny i kulturowy biblijnych opowieści, ale możemy również pytać Boga jak my mamy rozumieć dany fragment. Tak jak Paweł pisał w liście do Tymoteusza: Rozważ, co mówię, a Pan da ci właściwe zrozumienie wszystkiego, tak samo my rozważajmy Słowo Pana, a On dan nam właściwe zrozumienie słów, nad których znaczeniem myślimy.

Jest wiele sposobów na czytanie Bożego Słowa. My proponujemy Kalendarz Czytania Biblii opracowany przez pastora Baylessa Conley’a. W ten sposób można przeczytać Pismo Święte w rok. Ale jak pisze sam pastor, nie to jest najważniejsze, ile w ciągu dnia przeczytasz rozdziałów, a co zrobisz z tym, czego się dowiedziałeś. Rozważanie nad choćby jednym wersetem może zupełnie odmienić Twoje życie.

Biblia na co dzień:

styczenlutymarzeckwiecienmajczerwieclipiecsierpienwrzesienpazdzierniklistopadgrudzien