Grupy domowe

Grupy domowe, czyli grupy życia w naszym kościele.

„Nie przestawali też codziennie w świątyni i po domach nauczać i zwiastować dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie.” Dz.Ap. 5:42

W lokalnym kościele na kartach Nowego Testamentu istniały dwa rodzaje spotkań . Pierwsze to spotkanie wszystkich wierzących czyli nabożeństwo.  Drugie natomiast to spotkania mniejszych grup chrześcijan, czyli grupy domowe.

Nabożeństwo daje możliwość wyrażenia i budowania  jedności kościoła i przekazania apostolskiego nauczania oraz jest czasem wspólnego uwielbienia Boga.

Dz.Ap 2:42 w  oryginale mówią, że wspólne spotkania miały właśnie to zadanie:

  1. Apostołowie czyli liderzy pierwszego Kościoła przekazywali nauczanie.
  2. Wspólne Łamanie Chleba (Eucharystia) tworzyła społeczność nie tylko z Bogiem, ale również pomiędzy wszystkimi wierzącymi.
  3. Modlitwy to psalmy i modlitwy uwielbiające Boga.

Grupa domowa pozwala na bardziej osobiste doświadczenie chrześcijaństwa. Tutaj i nauczanie i ewangelizacja stają się czymś bardziej personalnym.  To sposób doświadczenia wiary w realnym życiu i możliwość budowy wspólnoty opartej na prawdziwych relacjach. Spotkania w grupach domowych należą zatem do apostolskiej tradycji i stanowią praktyczne przełożenie wiary w powszechne kapłaństwo wszystkich wierzących.

W swoim życiu potrzebujesz i nabożeństwa i grupy  domowej. Nie daj się oszukać, że jedno bez drugiego wystarczy. Biblia uczy, że jest inaczej. A nasze doświadczenie podpowiada, że  bez tego nie utrzymasz ognia duchowego przebudzenia.

To co przeżyłeś na nabożeństwie zabierz na grupę domową. Podziel się tym. Ogień, który zapłonął na grupie domowej z kolei przynieś na czas wspólnotowego uwielbienia na nabożeństwie.

Będziemy systematycznie przedstawiać listę dostępnych grup domowych w Gdańsku i okolicach.

Zapraszamy do wspólnej przygody odkrywania Boga i apostolskiej wiary !

Pastor Krzysztof Majdyło

 

Otwarte domy i serca gospodarzy znajdziecie obecnie w czterech lokalizacjach:

  • Gdynia Wielki Kack
  • Gdańsk Brzeźno
  • Gdańsk Główny
  • Kartuzy

Więcej o grupach domowych już wkrótce.