Usługa – Benjamin Berger

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo 26.03.2017 od godziny 10:30 podczas którego posługę będzie sprawował

Benjamin Berger

Uwielbienie przed posługą poprowadzi  Laudate Dominum” ​(z lac. „Chwala Bogu” славить Господа!)​
grupa orkiestralna z Grodna i Mińska (składem skróconym: klarnet, saxofon, flet, klawisze), ​grająca  modlitwy, psalmy i utwory klasyczne,​ koncertujący systematycznie w synagodze grodzieńskiej, kościołach i instytucjach kultury, ostatnio w Dąbrowie Białostockiej ​pod czas Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim.

Benjamin Berger

Benjamin Berger jest synem ortodoksyjnych Żydów, którzy wyemigrowali z Europy do Nowego Jorku, po tym jak wielu innych członków ich rodziny zginęło w Auschwitz. Benjamin stał się architektem, praktykującym w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Danii. Przestał praktykować judaizm, ale nie potrafił odpowiedzieć  na wiele pytań o sens życia i sens bycia Żydem. Po okresie studiów i poszukiwań duchowych, poznał Boga swoich ojców i rozpoznał Jeszua (Jezus) jako Mesjasza Izraela. Brat Benjamina Ruben również uwierzył w Jeszua, a dwaj bracia przenieśli się razem do Izraela w 1971 roku.

Dziś Benjamin i Ruben prowadzi „Kehilat ha’she al Har Syjon” (Kongregacja Baranka na Górze Syjon). Zgromadzenie zbiera się Christ Church Jerozolimie (ukończony w 1849), który został ustanowiony przez mesjańskiego rabina Michaela Solomona Aleksandra. Ponad 100 lat później, anglikański pastor Alfred Sawyer zaprosił braci Berger, aby rozpocząć tam mesjańską wspólnotę żydowską. Kościół, położony w Bramie  Jaffa na Starym Mieście, jest prostą gotycką budowlą, która w środku bardziej przypomina synagogę. Żydzi, Arabowie i chrześcijanie nieżydowskiego pochodzenia czczą Boga razem w języku hebrajskim.

Beniamin Berger jest autorem książki „Jedna owczarnia, jeden Pasterz” dostępnym w języku polskim oraz znanym na całym świecie mówcą konferencyjnym.