Konferencja mesjańska. 18-21 października 2012

Zapraszamy na konferencję z udziałem naszych braci ze wspólnoty mesjańskiej „Jachad” („Jedność”) w Berdyczowie na Ukrainie. Wśród głoszących będzie rabin Vadim Kiełdysz, którego już wielokrotnie u nas gościliśmy. Spotkania w ramach konferencji odbędą się w Gdańsku i w Rumi. Wstęp wolny.

Plan konferencji

18.10 (czwartek) / sala kościoła Armia Dawida, ul. Podwale Grodzkie 2G

9:00-11:00 Śniadanie dla pastorów i liderów
18:00–19:30 „Jak wychowywać dzieci dla Boga”

19.10 (piątek) / wspólnota Kappara Rumia, ul. Zapolskiej 9

19:00-21:30 Spotkanie szabatowe
(Prosimy potwierdzić obecność wysyłając mejla na adres: twrosz@gmail.com)

20.10 (sobota) / sala kościoła Armia Dawida, ul. Podwale Grodzkie 2G
(Sesje sobotnie będą dotyczyły ruchu mesjańskiego i przyszłości Izraela. Oprócz nauczania przewidujemy czas na pytania i odpowiedzi, a także modlitwę.)

10:30 Powitanie
10:35 Sesja I
11:45 Przerwa
12:10 Sesja II z możliwością zadawania pytań
14:00 Przerwa obiadowa
16:00 Sesja III
17:45 Przerwa
18:15 Modlitwa

21.10.12 (niedziela) / sala kościoła Armia Dawida, ul. Podwale Grodzkie 2G

10:30 Nabożeństwo, usługa rabina Vadima

………………………………………

Rabin Vadim Kiełdysz jest międzynarodowym mówcą i liderem prężnie rozwijającej się wspólnoty mesjańskiej „Jachad” („Jedność”) w Berdyczowie. Wspólnota powstała w konsekwencji cudu, który nastąpił na organizowanym przez kościoły chrześcijańskie festiwalu muzyki żydowskiej. Podczas tego wydarzenia setki Żydów zobaczyło w Jezusie swojego Mesjasza i Boga. Ta grupa nowych wierzących stworzyła wspólnotę „Jachad”, a rabin Vadim stanął na jej czele. Dziś we wspólnocie oprócz Żydów jest wielu Ukraińców, Rosjan, a nawet Polaków i wierzących innych narodowości. Razem stanowią oni nowotestamentowy wzór jedności. Wspólnota jest miejscem działania Bożej cudotwórczej mocy, uzdrowień i uwolnień od uzależnień. „Jachad” organizuje otwarte konferencje modlitewne oraz współpracuje z innymi kościołami chrześcijańskimi.

Rabin Vadim ze swoją żoną Fainą wychowują dwóch adoptowanych synów. To już kolejna wizyta rabina w Polsce. Tym razem przyjeżdża ze swoim starszym synem, z liderem służby młodzieżowej (Bat- i Bar-Micwa) i liderem ośrodków rehabilitacyjnych dla osób uzależnionych.